Kandidatlister fra Gribskov Kommune.
Byrådssalen i Helsinge

Kandidatlister fra Gribskov Kommune.

Kommunalvalg 21. november Gribskov Kommune – Partier og kandidater:

A. Socialdemokratiet

Bo Jul Nielsen

Mikkel Andersen

Pia Foght

Allan Nielsen

Jacob Vagner Madsen

Betina Sølver

Morten Dahlberg

Mette Tolstrup

Steen Olsen

Jannik Lyng Petersen

 

B. Radikale Venstre

Rasmus Villefrance, Helsinge

Thomas Frandsen, Tisvildeleje

Mette Dollerup, Gilleleje

Karl Terpager Andersen, Vejby

Arne Skovgaard Nielsen, Skærød

Søren Bald, Tibirke Sand

 

C. Det Konservative Folkeparti

Jesper Behrensdorff

Trine Egetved

Lars Nielsen

Simon Mortensen

Michael Frank Hansen

Casper Hannibal Aistrup

Jens Zwicky

John Winkler Neumann

Jørgen Kragh

Niels Lawaetz

 

D. Nye Borgerlige

1. Helle Lund

2. Søren Lind

3. Peter Sørensen

 

F. SF – Socialistisk Folkeparti

1. Britta Christholm, Blistrup

2. Kirsten Rolfsager, Dronningmølle

3. Jens Rane Holck, Tisvilde

4. Børge Sørensen, Gilleleje

5. Jens Ove Hofmann, Helsinge

6. Kirsten Juul, Smidstrup

 

G. nytgribskov

Anders Gerner Frost

Sisse Krøll Willemoes

Morten Ulrik Jørgensen

Pernille Søndergaard

Morten Klitgaard

Pernille Kromann Sams

Thomas Elletoft Køster

Henny Inge Green

Tonny Nalepa Jensen

Camilla Woller-Nielsen

Mads Wingaard

Palle Bruun

Keld Hansen

Jesper Nielsen

Nana Kristine Bryder

Alan Robert Nielsen

Cannot Kroner

 

I. Liberal Alliance

Karsten Andersen

Jens Erik Pedersen

 

O. Dansk Folkeparti

1. Brian Lyck Jørgensen

2. Jonna Præst

3. Jørgen Tøjberg

4. Michael Rerup

5. Allan Regnarsson

6. Keld Lund

7. Jørgen H. Reiff

 

T. Bedre Tider

1. Finn Fredsgaard

2. Marion Thoregaard

 

U. Ungt Gribskov

Søren Franklin Recinella

Peter Sajith

Emil Tuborg

 

V. Venstre, Danmarks Liberale Parti

Kim Valentin

Jannich Petersen

Bent Hansen

Birgit Roswall

Sean Rask Crawford

Tue Villebro

Carina Bloch Simonsen

Steen Pedersen

Jørgen Simonsen

Michael Bruun

Natasha Stenbo Enetoft

Johnny Braginski

Flemming V. Trojel

Jes Freisner

Knud Antonsen

Bjarne Pedersen

 

Ø. Enhedslisten – De Rød-Grønne

1. Michael Hemming Nielsen, Gilleleje

2. Kurt Schimmell, Dronningmølle

3. Peter Marqvart Otzen, Smidstrup

4. Arne Würgler, Dronningmølle

5. Tanya Høgsbro, Søborg

6. Jørgen Strøm, Tisvildeleje

7. Lisbeth Havemann, Tisvildeleje

8. Christine Scherfig, Græsted

 

Å. Alternativet

1. Susan Kjeldgaard, Søborg

2. Esben Ingerslev, Helsinge

3. Bjarne Christiansen, Kagerup

4. Maud Margrethe Pedersen, Dr.mølle

5. Peter Holten Rude, Helsinge

 

Valgforbund:

V. Venstre, Danmarks Liberale Parti C. Det Konservative Folkeparti D. Nye Borgerlige O. Dansk Folkeparti I. Liberal Alliance

G. nytgribskov Å. Alternativet U. Ungt Gribskov B. Radikale Venstre T. Bedre Tider

A. Socialdemokratiet F. Socialistisk Folkeparti Ø. Enhedslisten – De Rød-Grønne

 

Skriv kommentar

Din email-adresse offentliggøres IKKE.